Ida-Virumaa ei ole küll Eestis saanud endale olulise kulinaarse pealinna tiitlit, kuid tegelikult on tagasihoidliku välimuse taga peidus suurepärased maitseelamused. Alates väikestest kohvikutest kuni mõnusate grillikohtadeni – erinevates Ida-Virumaa soppides on peidus nii mõndagi põnevat.

Alljärgnevalt toome välja mõned söögikohad, mida tasuks kindlasti lähemalt uurida.

Restoran Franzia

See restoran on nii salapärane, et selle olemasolust teavad ilmselt ainult kohalikud. Narva-Jõesuu südames pesitseb aga väike koduse olemusega restoran, kust leiab nii gurmeetoite, käsitööõlut kui ka värskelt grillitud liha või vorstikesi.

Restoran asub Koidu tänaval, kuid võid kindel olla, et iga kohalik teab selle asukohta, seega kui eksid ära, võid küsida juhiseid!

Restoran Rondeel

Kui külastad Narva Muuseumit, on restorani Rondeel külastamine täiesti kohustuslik. Tegemist on ühe parima Narva maitseelamusega, kus pakutakse rooge, mis maitseksid isegi tippkokale.

Rondeelis leiab mitmeid kalatoite, mis on valmistatud kohalikust värskest kalast, leida võib söegrillitoitu ja palju muud traditsioonilist. Rondeelis saadab sind alati ajalooline hõng.

Gruusia trahter Mimino

Esimese hooga ei arvakski, et Jõhvi linna sisse- ja väljasõidul võib asuda üks lahe maitseelamus. Circle K vastas asub Mimino trahter, kust leiab ehtsaid Gruusia maitseid.

Mimino menüüst leiab näiteks järgnevat:

  • dolmad
  • hatšapurid
  • hinkaalid
  • šašlõkk
  • odžahuri
  • ja palju muud maitsvat

Mõelda vaid – tükike ehtsat Gruusiat siinsamas, meie Jõhvis.

Restoran M.Chagall

Kui soovid pidulikumat söömaaega või tahad minna lähedastega tähistama olulist saavutust, on selle jaoks parim koht M.Chagall. Narva Hotellis asuv restoran on tipptasemel, ent pakub üsna koduseid toite. Ükskõik, kas soovid pannkooke või krevette, sellest restoranist leiab kõike.

Toila SPA Hotelli restoran Mio Mare

Kui minna juba restorani, siis miks mitte teha seda üheskoos spaareisiga? Toila SPA Hotellis asub suurepärane Mio Mare restoran, mille õdusas atmosfääris võid lausa unustada, et oled endiselt Ida-Virumaal.

Suveperioodil saab nautida ka grillpaviljoni, mis on mõeldud natuke suurematele gruppidele.

Saka Mõisa restoran

Kas tahad natuke romantilisemat kogemust? Saka Mõisa piirkond on üks Eesti kõige kaunemaid tänu imelisele pankrannikule. Kui väsid matkarajal ära, saad jalga puhata Saka Mõisa restoranis, kus sulle pakutakse kõike alates forellifileest kuni sorbeeni.

Restoran on ise öelnud, et nende klientide lemmik on veise sisefilee kartuligratääni, wokitud köögiviljade ja punase veini-kadakamarja kastmega. Kõlab suurepäraselt, kas pole nii?

Valge Hobu Trahter

Valge Hobu Trahter tekitab tunde nagu oleksid järsku läinud ajas mitukümmend aastat tagasi. Jõhvi lähedal Edises asuv trahter hoiab alles Eesti ajalugu ning ka menüüs peegeldub Eesti traditsiooniline toit. Soolaheeringas, kartulisalat, marjakook – kas pole mitte kodune? See kõik ja palju enamgi ootab sind Valge Hobu Trahteris.

Siit nimistust on veel välja jäänud mitmed toredad toidukohad, mis ootavad juba sinu poolt ise avastamist. Kui oled kokku panemas kulinaarset retke, võta kindlasti sihtkohtade hulka ka Ida-Virumaa!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *