Suvel 2014 musitseerivad barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel ja Lilian Langsepp arvatavalt Loona mõisast pärit ajaloolisel harfil. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

ESINEJAD:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

LILIAN LANGSEPP ajalooline Loona mõisa harf

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

KAVA: pärlid barokiaja ja Balti-Saksa muusikast – Corelli, Purcell, Fischer, Meder, valik Morgensterni kogumikust jt

„Eesti mõisad 2014“ lõppkontsert 20. juulil kell 16 Kukruse Polaarmõisas on PILETITETA, vaba annetus Lastefondi hoiukodu rajamiseks.

„Eesti mõisad 2014″ publiku ja metseenide sihtannetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis. Seetõttu on sarja pidulik lõppkontsert Jõhvi lähistel asuvas Kukruse Polaarmõisas. Avakontsert Loona mõisas Saaremaal on seotud kontsertidel esitletava põneva ajaloolise harfiga, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast.

Muusikale ja mõisaromantikale annavad lisaväärtuse haaravad ajaloolised selgitused kunstiloolaselt Jüri Kuuskemaalt ja kogu publikule võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Igal kontserdil on avatud annetuskastid ja toimuvad heategevusmüügid, Lastefondile saab teha ka sihtannetuse märgusõnaga „Eesti mõisad“. Lähem info toetusvõimalustest www.corelli.ee ja www.lastefond.ee

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *